Kto może kupić piwo bezalkoholowe
Piwo bezalkoholowe zgodnie z polskim prawem może kupić każdy. Nie każdy jednak powinien. Producenci piw rekomendują, żeby nie sprzedawać piw bezalkoholowych i niskoalkoholowych osobom niepełnoletnim.
Według Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie można sprzedawać napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym oraz osobom, które nie ukończyły 18. roku życia. Prawo określa również, jakie napoje można uznać za bezalkoholowe: piwo bezalkoholowe to takie, które zawiera od 0 do 0,5% alkoholu w całkowitej objętości.
Sprzedawca, który przestrzega przepisów, odmówi sprzedaży alkoholu niepełnoletniemu nastolatkowi, ale nie jest zobowiązany odmówić mu piwa bezalkoholowego. Tymczasem w piwie bezalkoholowym mogą znajdować się minimalne ilości alkoholu, który jest dla młodych osób szkodliwy. Dlatego też najwięksi producenci piwa, zrzeszeni w Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie, rekomendują, aby nie sprzedawać niepełnoletnim żadnych piw, nawet tych ze znakiem 0,0%.
Piwo bezalkoholowe stworzono z myślą o osobach unikających alkoholu sytuacyjnie (np. kierowcach, opiekunach dzieci) lub z innych przyczyn (zdrowotnych, ciąży, diety itd.). Nie jest to jednak napój dla dzieci.
Powiązane artykuły:
Definicja Piwa Bezalkoholowego
Czym jest piwo bezalkoholowe Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością „procentów”. To dobra alternatywa dla wielbicieli piwa, którzy z różnych powodów nie mogą po nie sięgnąć.
Rodzaje piw bezalkoholowych
Rodzaje piw bezalkoholowych Piwa bezalkoholowe dostępne są w coraz większym wyborze. Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach można było spotkać tylko bezalkoholowy lager. Dziś oferta 0% i „low alcohol” obejmuje
Jak robi się piwo bezalkoholowe?
Jak robi się piwo bezalkoholowe? Piwo bezalkoholowe powstaje z tych samych składników, co piwo z alkoholem – słodu, chmielu, drożdży i wody. Proces jego warzenia jest również prawie