Rodzaje piw bezalkoholowych
Piwa bezalkoholowe dostępne są w coraz większym wyborze. Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach można było spotkać tylko bezalkoholowy lager. Dziś oferta 0% i „low alcohol” obejmuje przynajmniej 5 gatunków piw.
Bezalkoholowy lager jest orzeźwiający i mocno gazowany, podobnie jak jego tradycyjny odpowiednik. Ma jasny kolor. Najlepiej smakuje mocno schłodzony.
Bezalkoholowe piwo pszeniczne jest nieco mętne i zazwyczaj jasne. Podobnie jak jego alkoholowy odpowiednik, ma łatwo wyczuwalny aromat cytrusów i bananów.
Bezalkoholowy ale smakuje prawie identycznie, jak jego alkoholowy pierwowzór. Ma aromat owocowy, jest słabo nagazowany, w Polsce występuje najczęściej w odmianie IPA (India Pale Ale).
Bezalkoholowe ciemne piwa mają wyraźny aromat słodowy. Są inspirowane smakiem stouta i portera, od których poza kolorem przejęły karmelowe, korzenne i owocowe nuty.
Bezalkoholowe piwa smakowe to przede wszystkim piwa owocowe. W zależności od rodzaju, mogą być słodsze lub bardziej cierpkie. Wśród smakowych piw bezalkoholowych najczęściej spotyka się lagery wzbogacone dodatkiem owoców.
Powiązane artykuły:
Definicja Piwa Bezalkoholowego
Czym jest piwo bezalkoholowe Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością „procentów”. To dobra alternatywa dla wielbicieli piwa, którzy z różnych powodów nie mogą po nie sięgnąć.
Rodzaje piw bezalkoholowych
Rodzaje piw bezalkoholowych Piwa bezalkoholowe dostępne są w coraz większym wyborze. Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach można było spotkać tylko bezalkoholowy lager. Dziś oferta 0% i „low alcohol” obejmuje
Jak robi się piwo bezalkoholowe?
Jak robi się piwo bezalkoholowe? Piwo bezalkoholowe powstaje z tych samych składników, co piwo z alkoholem – słodu, chmielu, drożdży i wody. Proces jego warzenia jest również prawie