Czym jest piwo bezalkoholowe
Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością „procentów”. To dobra alternatywa dla wielbicieli piwa, którzy z różnych powodów nie mogą po nie sięgnąć. Jednak nie każde piwo bezalkoholowe jest całkowicie pozbawione alkoholu. Kiedy można mówić o piwie bezalkoholowym?
Zgodnie z polskim prawem piwo bezalkoholowe to piwo, w którym zawartość alkoholu nie przekracza 0,5% całkowitej objętości. Dla porównania: najpopularniejsze gatunki piw alkoholowych mają od 4 do 6% alkoholu.
Zawartość alkoholu poniżej 0,5% oznacza, że piwem bezalkoholowym jest zarówno piwo o minimalnej dawce alkoholu, jak też piwo całkowicie go pozbawione. Dlatego osoby, dla których nawet najmniejsza dawka alkoholu może być szkodliwa, np. kobiety w ciąży, powinny uważnie czytać etykiety piw i szukać na nich oznaczenia 0,0%. To ważne, zwłaszcza, że producenci piw bezalkoholowych stosują różne nazwy. Na półkach sklepowych znajdziemy więc piwa „zero”, „free”, „light” czy „low alcohol”.
Powiązane artykuły:
Definicja Piwa Bezalkoholowego
Czym jest piwo bezalkoholowe Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością „procentów”. To dobra alternatywa dla wielbicieli piwa, którzy z różnych powodów nie mogą po nie sięgnąć.
Rodzaje piw bezalkoholowych
Rodzaje piw bezalkoholowych Piwa bezalkoholowe dostępne są w coraz większym wyborze. Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach można było spotkać tylko bezalkoholowy lager. Dziś oferta 0% i „low alcohol” obejmuje
Jak robi się piwo bezalkoholowe?
Jak robi się piwo bezalkoholowe? Piwo bezalkoholowe powstaje z tych samych składników, co piwo z alkoholem – słodu, chmielu, drożdży i wody. Proces jego warzenia jest również prawie