Skład i wartość energetyczna piwa
Piwo składa się z wody, słodu oraz chmielu. Do jego produkcji używa się również drożdży piwowarskich.
Niektórzy producenci na etykietach piw podają więcej detali: precyzują np. jakiego rodzaju słodu lub chmielu użyli w procesie warzenia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć:
- na stronach internetowych poszczególnych producentów piw;
- na etykietach i opakowaniach piw.
Wartość energetyczna piwa
Piwo błędnie uważane jest za trunek wysokokaloryczny. Tymczasem ma ono niższą wartość energetyczną niż wiele innych napojów, w tym np. soków.
Najpopularniejsze gatunki piw mają od 30 do 60 kcal w 100 ml. Wyjątek stanowią piwa ciemne, mocniejsze, które są też bardziej kaloryczne.
Po szczegółowe informacje na ten temat odsyłamy na strony internetowe producentów piw. Wartość energetyczną piwa znaleźć można również na etykietach i opakowaniach.
Powiązane artykuły:
Definicja Piwa Bezalkoholowego
Czym jest piwo bezalkoholowe Piwo bezalkoholowe smakiem i zapachem przypomina tradycyjne piwo, ale różni się od niego zawartością „procentów”. To dobra alternatywa dla wielbicieli piwa, którzy z różnych powodów nie mogą po nie sięgnąć.
Rodzaje piw bezalkoholowych
Rodzaje piw bezalkoholowych Piwa bezalkoholowe dostępne są w coraz większym wyborze. Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach można było spotkać tylko bezalkoholowy lager. Dziś oferta 0% i „low alcohol” obejmuje
Jak robi się piwo bezalkoholowe?
Jak robi się piwo bezalkoholowe? Piwo bezalkoholowe powstaje z tych samych składników, co piwo z alkoholem – słodu, chmielu, drożdży i wody. Proces jego warzenia jest również prawie